Teated‎ > ‎

Uus veebileht

posted 19 Dec 2011, 18:48 by Lennart Puksa   [ updated 27 Sept 2012, 14:17 ]

Värskendasin ühistu veebilehte. Sellest peaks kujunema lihtne ja mugav vahend nii jooksva teabe edastamiseks kui ka huvitava taustainfo süstematiseerimiseks. Samuti võiks see olla hea platvorm ühisuliikmete ja teiste majaelanike - miks mitte ka naabermajade elanike - efektiivsemaks kaasamiseks.

Kindlasti ei saa veebileht olla ainus teabekanal aga see peaks omandama ühistu infovahetuses märksa suurema rolli kui seni. Vähemalt lähiaastatel liigub suur osa olulisest infost jätkuvalt ka paberil, pannakse välja teadetetahvlile ja vajadusel postkasti. Mitte keegi ei jää olulisest informatsioonist ilma seetõttu, et ta ei loe ühistu veebilehte. Samas on mõistlik arvata, et kui ligi 75% Eesti tööealisest elanikkonnast kasutab regulaarselt interneti võimalusi, siis paljude jaoks on just veebileht kõige mugavamaks teabeallikaks.

Kahjuks ei ole täna head valmislahendust korteriühistu teabevahetuse korraldamiseks. Olen lootnud korteriyhistu.net peale aga nende teenuses ei ole vastavad võimalused veel realiseerunud. Ise ehitada - näiteks sättida Wordpress koos mingi wiki ja issuetrackeriga kuhugi hostingusse - oleks meie silmapaaride hulka arvestades samuti ebamõistlik vaev. Google Sites on küll pisut kohmakas, kohati on kiri kribu ja tuleb ette mõni välismaakeelne sõna aga selle eest haldamise osas praktiliselt vaevavaba. Seda enam on põhjust pingutada, et väärt sisu varjutaks kesise vormi.

Sisu lisandudes võimaldan ka mingi lihtsa ja kiire tagasiside võimaluse. Kindlasti on asjahuvilistele mugavam oma hea mõte paari lausega kommentaarikasti sisestada, selmet võtta ette kirja saatmine. Samas on loomulikult kõigi ettepanekud ja kommentarid alati teretulnud, sõltumata vormist.